Materace dla dorosłych 200x80 - 200x220

Materace dla dorosłych 200x80 - 200x220

Materace dla dorosłych - jaki wybrać?

W życiu musimy podejmować wiele istotnych wyborów, a jednym z nich jest wybranie materaca dla dorosłych. Sypialnia powinna być miejscem gdzie relaksujemy się po całym dniu - dlatego musi być wygodna. Jeżeli nie wysypiasz się w swojej sypialni czas na zmianę materaca.
Wybierając materace dla dorosłych powinniś...

Materace dla dorosłych - jaki wybrać?

W życiu musimy podejmować wiele istotnych wyborów, a jednym z nich jest wybranie materaca dla dorosłych. Sypialnia powinna być miejscem gdzie relaksujemy się po całym dniu - dlatego musi być wygodna. Jeżeli nie wysypiasz się w swojej sypialni czas na zmianę materaca.
Wybierając materace dla dorosłych powinniśmy przede wszystkim się zważyć oraz sprawdzić stan zdrowia. Do zdrowego oraz komfortowego snu niezbędne jest dobranie każdego parametru personalnie. Producenci  dają nam niesamowity wybór materiałów, w zależności od własnych preferencji. Możemy użyć zarówno Pianek z oznaczeniem T oraz wysokoelastycznych z oznaczeniem HR,w dodatku możemy to łączyć ze sprężynami lateksem czy materiałami bardziej luksusowymi jak termoelastyczne Visco. Dla osób z problemami zdrowotnymi zalecana jest również łuska gryki, w naszym sklepie znajdują się materace o wielu możliwościach konfiguracyjnych, a na dodatek jesteśmy w stanie zrobić zamówienia specjalne biorąc pod uwagę potrzeby użytkownika.

Materac dla dorosłych gryczany 

Cieszące się teraz popularnością materace gryczane mają pozytywny wpływ na zdrowie użytkownika. Dzięki wypełnieniu materaca łuskami gryki, oraz zastosowaniu specjalnych technik produkcyjnych tworzymy produkt medyczny - pozwalający na zmniejszenie bóli nerwowych, czy nawet na zapobieganie migrenie.

Tego typu produkty często są zalecane przez lekarzy.

Materac dla dorosłych piankowy 

Aktualnie na rynku jest wielki wybór pianek od pianek poliuretanowych(oznaczenie T) przez wysokoelastyczne (HR) na termoelastycznych ( VISCO) kończąc.
Daje to ogromne możliwości konfiguracyjne, dzięki czemu każdy klient może stworzyć spersonalizowany materac pod swoje potrzeby.

Materac dla dorosłych sprężynowy

Materace bonelowe są bardzo wytrzymałe i odporne na duże obciążenia. Materace, w których zastosowano formatkę sprężynową są niezwykle przewiewne i bardzo dobrze dopasowują się do naszego ciała. Zastosowany w naszych materacach bonel zapewnia komfort użytkowania i spokojnego snu. Drut o średnicy 2,2 mm gwarantuje maksymalną sprężystość i wysoką jakość materaca.

Materac dla dorosłych Kokosowy

Wykorzystanie maty kokosowej znacznie zwiększa twardość, panuje opinia że wykorzystanie naturalnych składników jest pro ekologiczne, więc można nazwać ten produkt ekologicznym.

Najlepszy materac

Dla każdego użytkownika pojęcie najlepszy może mieć wiele znaczeń, może to być najlepszy stosunek jakości do ceny, a może wyjątkowo dobre właściwości medyczne, w tej zakładce znajdziecie Państwo wszystkie materace które pod pewnym względem są najlepsze.

Więcej

Materace dla dorosłych 200x80 - 200x220 Jest 27 produktów.

Podkategorie

 • Materace termoelastyczne dla dorosłych

  Główny element materiałów termoelastycznych dla dorosłych

  Visco - specjalistyczna pianka termoelastyczna, która została wynaleziona w centrum badawczym NASA w USA. Jej głównym zadaniem było zniweczenie skutków długotrwałego leżenia i siedzenia w ograniczonej przestrzeni. To właśnie pianka, na którą wpływa temperatura, dostosowuje się do kształtu ciała, pozostawiając wnękę, która podczas powolnego wstawania powraca do swojego pierwotnego kształtu. W ten sposób zmniejsza nacisk i zapewnia wsparcie dla każdej części ciała, dając ulgę i zapewniając zdrowy wypoczynek. Pianka Visco jest doskonałym materiałem na materace, poduszki, toppery, a także na materace stosowane w profilaktyce przeciw odleżynom.

  Zdrowy sen

  Najważniejszą potrzebą ludzkiego ciała jest zdrowy sen.
  Specjalna technologia tworzenia elastycznych materacy i poduszek zmniejsza nacisk na ciało i posiada funkcję pamięci.

  Nasze materace zaczynają nabierać kształtu Twojego ciała dzięki komórkom pamięci znajdującym się wewnątrz, ze względu na temperaturę i wagę ciała, i trwają aż do uzyskania pełnego kształtu.

  Materac termoelastyczny dla niemowląt/dzieci/młodzieży/dorosłych, wspiera ciało w każdym miejscu, zapewnia idealne środowisko wypełniając wszystkie napotkane niedoskonałości. Jest wrażliwy na temperaturę ciała, ciśnienie i temperaturę pokojową. Pomaga utrzymać prawidłową pozycję kręgosłupa, znacznie zmniejszyć mimowolne ruchy, regulować krążenie krwi i eliminować ewentualne bóle stawów poprzez minimalizowanie ciśnienia na organizm.

 • Materace gryczane dla dorosłych

  Materac gryczany dla dorosłych

  Łuska gryczana jest jednym z naturalnych podkładów do spania, dlatego używamy jej nie tylko w materacach ale również w poduszkach.

  Najważniejszą cechą materaców z łuski gryczanej jest to, że nie zapadają się pod ciężarem naszego ciała oraz nie sprężynują - stanowiąc solidne podparcie. Gryka jest coraz częściej polecana przez lekarzy ze względu na swoje właściwości, które umożliwiają łagodzenia bólu szyi, barku, pleców i bioder oraz napięć mięśni głowy.

  Jesteśmy salonem firmowym producenta ze szczytna "Danpol". Przez co możemy pochwalić się opatentowanymi metodami produkcji wyrobów gryczanych do sypialni.
  Zapewnia to największą jakość wykonania, ze starannym dobraniem materiałów oraz przemyślanym procesem technologicznym, co potwierdzają realne atesty i certyfikaty.

  Jaki Materac gryczany?

  Wszystkie produkty w tej kategorii posiadają atest medyczny. Nasze produkty są poddawane specjalnym testom jakości w trosce o klienta i jego zdrowie.

  Łuska gryczana znajdująca się w specjalnie dobranych, przepikowanych kwadratach posiada unikalne własności zdrowotne, m. in. neutralizuje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Poza tym, dzięki dużej zawartości taniny hamuje rozwój i uniemożliwia rozmnażanie się bardzo szkodliwych mikroorganizmów, w tym: roztoczy, grzybów i bakterii. Jest to niewątpliwie istotna informacja dla alergików. 

  Dzięki wypełnieniu materacy łuskami gryki możemy odciążyć układ nerwowy, co pozwala na  pożegnanie się z bólem pleców, bólami nerwowymi czy migreną. Na dodatek materace zapewniają najwyższą ergonomię oraz komfort wypoczynku

  Materac z Gryki do sypialni

  Materac wypełniony oczyszczoną łuską gryki przeznaczony jest w szczególności do osób przemęczonych, zestresowanych a nawet obłożnie chorych oraz cierpiących na migrenę. Nie oznacza to że inne osoby nie mogą z niego korzystać. Materac z gryki będzie zdrowym rozwiązaniem dla każdego. Dzięki temu jest częstym wyborem dla dzieci. Przez wypełnienie materaca łuskami gryki możemy skutecznie zapobiegać schorzeniom oraz ulżyć sobie w bólach głowy, bólach korzonkowych czy też wspomóc leczenie wad kręgosłupa.

  W naszej ofercie znajdują się również najwyższej jakości materace gryczane dla niemowląt.

 • Materace wysokoelastyczne dla dorosłych

  Materace wysokoelastyczne wchodzą w skład grupy materaców piankowych. Cechują się dużą elastycznością, dynamicznym zachowaniem po zdjęciu obciążenia, gwarantując wysoki komfort użytkowania. Posiadają doskonałą przepuszczalność powietrza, wytrzymałość na rozciąganie oraz szybko odzyskują swój pierwotny kształt po intensywnym ściskaniu.

  Podstawowe zalety materacy wysokoelastycznych dla dorosłych:

  - wysoka trwałość w użytkowaniu,
  - Wysoka elastyczność i odporność na odkształcenia
  - Poczucie wygody i komfortu
  - duża przepuszczalność powietrza
  - minimalne ubytki sztywności podczas użytkowania,
  - natychmiastowa zdolność odzyskiwania pierwotnego kształtu

  różnorodny techniki tworzenia materacy, oraz wielki wybór w materiałach dają nam szereg możliwości personalizacji materaca, w celu uzyskania najlepszych dla nas właściwości.

  Materace wysokoelastyczne dla dzieci będą tańszymi odpowiednikami ze względu na użycie materiałów przystosowanych do mniejszych obciążeń.

 • Materace kokosowe dla dorosłych

  Mata kokosowa to surowiec naturalny pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego. Włókno kokosowe jest doskonałym surowcem do uzupełnienia materaca. Kokos nie wydziela żadnych toksyn, ani innych substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na skórę i drogi oddechowe. Maty kokosowe zaleca się osobom podatnym na alergie, odleżyny oraz preferującym prawidłową twardość materaca.Jest odpowiednio przewiewny, nie zatrzymuje wilgoci. Dzięki swojej sprężystości nie odkształca się pod wpływem długotrwałego nacisku.

  Wkład kokosowy w naszym materacu wzbogacony jest naturalnym lateksem i niczym innym, nie ma w nim domieszanych zamienników kokosa.

  Materac z włóknem kokosowym

  Jak wszystkie inne rodzaje materacy, materace z włókna kokosowego również mają swoje plusy i minusy.

  Wykonane z włókna kokosowego, które jest włóknem naturalnym otrzymywanym z łuski kokosowej dzięki temu materace te są twarde. Większość ludzi nie lubi używać tego typu materacy z powodu ich twardości. Ale te materace faktycznie zapewniają wiele korzyści dla zdrowia.

  Zalety materac kokosowy

  Spójrzmy poniżej:

  Jakość higroskopijna: to właśnie ta jakość sprawia, że materac jest w stanie zapewnić Państwu odpoczynek i orzeźwiający sen. Materace z włókna kokosowego są wykonane z takiego materiału, który może łatwo wchłaniać wilgoć, dzięki czemu sen staje się komfortowy.

  Doskonała wentylacja: materace te są bardzo dobrze wentylowane, ponieważ istnieje maksymalny przepływ powietrza wlotowego i wylotowego. Dzięki temu materac jest  chłodny. Poza utrzymaniem idealnej temperatury do snu, materac w naturalny sposób uspokaja ciało, zapewniając lepszy sen.

  Dodatkowe wsparcie: ponieważ materace z włókna kokosowego są wykonane wyłącznie z włókien naturalnych, są  sprężyste, dzięki czemu zapewniają większe wsparcie dla całego ciała śpiącego. Przy wsparciu materaców z włókna kokosowego, osoby leżące z tyłu korzystniej byłoby uzyskać idealną postawę do snu, jak również idealnie ustawić kręgosłup.

  Polecany dla alergików

  W materacach nie ma nic podobnego do kurzu, który mógłby podrażniać osoby śpiące, zwłaszcza te, które są bardziej podatne na alergie spowodowane kurzem.

  Wrażenie chłodzenia: materace z włókna kokosowego posiadają zdolność pochłaniania wilgoci i sprzyjają ciągłemu przepływowi powietrza, tworząc idealną temperaturę do snu. Większość wilgoci jest pochłaniana przez sam materac.

 • Materace lateksowe dla dorosłych

  Pianka lateksowa dzięki systemowi kanalików pozwala na swobodny przepływ powietrza. Materac lateksowy to czuła i precyzyjnie reagująca struktura komórkowa. Zbudowany jest z milionów mikrokomórek - dzięki swojej sprężystości idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Nasze materace są naturalnie higieniczne i antyalergiczne. Materace lateksowe są również ciche, bezszelestne co wpływa znacząco na komfort naszego snu.

  Zawartość lateksu - 60% syntetyczny / 40 % naturalny 

  Materac Lateksowy 90x200

  Podążając za najnowszymi trendami,  zauważyliśmy że największą popularnością w sypialni dla dorosłych cieszy się materac lateksowy 90x200. Spowodowane jest to dwoma czynnikami, po pierwsze moda wnętrzarska skupia się ku minimalizmowi(skąd mała szerokość łóżka), a po drugie dzięki postępowi technologicznemu materace lateksowe są wykonane o niebo lepiej niż kilka/kilkanaście lat temu.

  Najważniejsze cechy lateksu: 

  - aktywizuje oddychanie,
  - jest higieniczny, gdyż ma właściwości antybakteryjne,
  - idealnie równomiernie podpiera całe ciało,
  - minimalizuje ryzyko przegrzania organizmu podczas snu
  - podczas zmiany pozycji w czasie snu nie wywołują niepożądanych odgłosów
  - odporny na wgniecenia i wklęśnięcia
  - są bardzo trwałe i odporne

  Poza najbardziej polecanym rozmiarem materaca lateksowego 90x200 posiadamy również inne rozmiary materacy dla dorosłych:

  • 200x120
  • 200x140
  • 200x160
  • 200x180
  • 200x200
  • 200x220

 • Materace sprężynowe dla dorosłych

  Materace bonelowe są bardzo wytrzymałe i odporne na duże obciążenia. Materace, w których zastosowano formatkę sprężynową są niezwykle przewiewne i bardzo dobrze dopasowują się do naszego ciała. Zastosowany w naszych materacach bonel zapewnia komfort użytkowania i spokojnego snu. Drut o średnicy 2,2 mm gwarantuje maksymalną sprężystość i wysoką jakość materaca.

  Materac sprężynowy 160x200

  Osoby ceniące sobie dużą powierzchnie do spania z pewnością docenią nasze materace w rozmiarze 160x200. Wszystkie nasze produkty posiadają niezbędne certyfikaty oraz atesty, dzięki którym mamy pewność że zapewnią zdrowy oraz komfortowy sen.

  Znajdą Państwo również materace odleżynowe z atestami medycznymi, które z pewnością zniwelują ból i pozwolą w pełni cieszyć się życiem.

 • Materace piankowe dla dorosłych

  Materace piankowe dla dorosłych to zdecydowanie najpopularniejsze modele materaców. Gwarantują komfort i mają pozytywny wpływ na kręgosłup. Dopasowują się do kształtu ciała i są przewiewne – zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Mają właściwości antyalergiczne oraz umożliwiają doskonałą izolację termiczną. Zapewniają odpowiednie podparcie dla ciała i są bardzo wygodne. Sen na nich jest odprężający i regenerujący. Materace piankowe dla dorosłych są ergonomiczne i dobrze amortyzują ruchy, dlatego są idealne dla par.

 • Najlepsze materace dla dorosłych

  Wybór materaca nie jest najłatwiejszym zadaniem. W tym momencie na rynku jest ponad 10 różnych rodzajów materacy. Ciężko zatem jest dobrać odpowiedni dla siebie jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy na ten temat. 

  Najlepsze Materace

  W celu zaoszczędzenia czasu dla osób zapracowanych, przygotowaliśmy kategorie z najlepszymi materacami dla każdej grupy wiekowej.
  Są tutaj materace wykonane w każdej technice, zarówno z atestami medycznymi jak i certyfikatami bezpieczeństwa dla niemowląt, a nawet materace przez które można oddychać. 

  M.in :

na stronę
Pokazuje 21 - 27 z 27 elementów
 • 1 659,00 zł Dostępny

  Materac Multi HR Premium jest prawdziwym prekursorem wśród materacy sprężynowych. Dzięki technologii Multipocket, w jednoosobowym materacu znajdziesz aż 1000 sprężyn kieszonkowych. Tak duża ilość sprężyn daje zwiększoną wytrzymałość, precyzyjne dopasowanie do kształtu kręgosłupa i zdrowy sen.

  1 659,00 zł
  Dostępny
 • 1 829,00 zł Dostępny

  Materac Multi LX Premium jest prawdziwym prekursorem wśród materacy sprężynowych. Dzięki technologii Multipocket, w jednoosobowym materacu znajdziesz aż 1000 sprężyn kieszonkowych. Tak duża ilość sprężyn daje zwiększoną wytrzymałość, precyzyjne dopasowanie do kształtu kręgosłupa i zdrowy sen.

  1 829,00 zł
  Dostępny
 • 1 999,00 zł Dostępny

  Materac stworzony z myślą o tych, którzy pragną zregenerować siły po długim, ciężkim dniu. Siedmiostrefowa pianka wysokoelastyczna o wyjątkowej charakterystyce pracy zapewni komfort snu niezależnie od pozycji, w której śpisz.   Wersja: Standard – pikowanie włóknem klimatyzującym  

  1 999,00 zł
  Dostępny
 • 2 119,00 zł Dostępny

  Materac stworzony z myślą o tych, którzy pragną zregenerować siły po długim, ciężkim dniu. Siedmiostrefowa pianka wysokoelastyczna o wyjątkowej charakterystyce pracy zapewni komfort snu niezależnie od pozycji, w której śpisz.   Wersja: Premium – wzbogacenie pokrowca 2 cm pianki termoelastycznej

  2 119,00 zł
  Dostępny
 • 2 179,00 zł Dostępny

  Materac posiadający właściwości idealnej redukcji nacisku w połączeniu ze stabilnym i wyjątkowym podparciem. Pozwól swojemu ciału zanurzyć się w precyzyjnie dobranych trzech warstwach wzajemnie uzupełniających się pianek. Dodatkowo właściwości tkaniny MicroModal w połączeniu z siatką wentylującą w dolnej części pokrowca zapewnią doskonały klimat snu.

  2 179,00 zł
  Dostępny
 • 2 579,00 zł Dostępny

  Materac spełniający Twoje największe oczekiwania. Idealnie dobrane gęstości oraz proporcje pianek, podkreślenie stref twardości dzięki specjalnym nacięciom oraz właściwości masującej termoelastycznej pianki wellnes sprawiają, że jest to najbardziej doceniany przez użytkowników materac z kolekcji relaks.

  2 579,00 zł
  Dostępny
 • 2 689,00 zł Dostępny

  Materac spełniający Twoje największe oczekiwania. Idealnie dobrane gęstości oraz proporcje pianek, podkreślenie stref twardości dzięki specjalnym nacięciom oraz właściwości masującej termoelastycznej pianki wellnes sprawiają, że jest to najbardziej doceniany przez użytkowników materac z kolekcji relaks.   Wersja: Premium – wzbogacenie pokrowca 2 cm pianki...

  2 689,00 zł
  Dostępny
Pokazuje 21 - 27 z 27 elementów