Materac

Materace


Przeżywaj swój najlepszy sen każdej nocy!
Wszyscy śpimy inaczej i mamy odmienne preferencje, dlatego Ekomaterace Olsztyn oferują szeroki wybór materaców we wszystkich wymiarach. Niezależnie od tego, czy chodzi o materace sprężynowe, lateksowe czy piankowe - nasze materace zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu niesamowitego komfort...

Materac Jest 258 produktów.

Podkategorie

 • Materace dla dorosłych 200x80 - 200x220

  Materace dla dorosłych - jaki wybrać?

  W życiu musimy podejmować wiele istotnych wyborów, a jednym z nich jest wybranie materaca dla dorosłych. Sypialnia powinna być miejscem gdzie relaksujemy się po całym dniu - dlatego musi być wygodna. Jeżeli nie wysypiasz się w swojej sypialni czas na zmianę materaca.
  Wybierając materace dla dorosłych powinniśmy przede wszystkim się zważyć oraz sprawdzić stan zdrowia. Do zdrowego oraz komfortowego snu niezbędne jest dobranie każdego parametru personalnie. Producenci  dają nam niesamowity wybór materiałów, w zależności od własnych preferencji. Możemy użyć zarówno Pianek z oznaczeniem T oraz wysokoelastycznych z oznaczeniem HR,w dodatku możemy to łączyć ze sprężynami lateksem czy materiałami bardziej luksusowymi jak termoelastyczne Visco. Dla osób z problemami zdrowotnymi zalecana jest również łuska gryki, w naszym sklepie znajdują się materace o wielu możliwościach konfiguracyjnych, a na dodatek jesteśmy w stanie zrobić zamówienia specjalne biorąc pod uwagę potrzeby użytkownika.

  Materac Sypialniany

  Dla każdego użytkownika pojęcie najlepszy może mieć wiele znaczeń, może to być najlepszy stosunek jakości do ceny, a może wyjątkowo dobre właściwości medyczne, w tej zakładce znajdziecie Państwo wszystkie materace które pod pewnym względem są najlepsze.

  Materac dla dorosłych gryczany 

  Cieszące się teraz popularnością materace gryczane mają pozytywny wpływ na zdrowie użytkownika. Dzięki wypełnieniu materaca łuskami gryki, oraz zastosowaniu specjalnych technik produkcyjnych tworzymy produkt medyczny - pozwalający na zmniejszenie bóli nerwowych, czy nawet na zapobieganie migrenie.

  Tego typu produkty często są zalecane przez lekarzy.

  Materac dla dorosłych piankowy 

  Aktualnie na rynku jest wielki wybór pianek od pianek poliuretanowych(oznaczenie T) przez wysokoelastyczne (HR) na termoelastycznych ( VISCO) kończąc.
  Daje to ogromne możliwości konfiguracyjne, dzięki czemu każdy klient może stworzyć spersonalizowany materac pod swoje potrzeby.

  Materac dla dorosłych sprężynowy

  Materace bonelowe są bardzo wytrzymałe i odporne na duże obciążenia. Materace, w których zastosowano formatkę sprężynową są niezwykle przewiewne i bardzo dobrze dopasowują się do naszego ciała. Zastosowany w naszych materacach bonel zapewnia komfort użytkowania i spokojnego snu. Drut o średnicy 2,2 mm gwarantuje maksymalną sprężystość i wysoką jakość materaca.

  Materac dla dorosłych Kokosowy

  Wykorzystanie maty kokosowej znacznie zwiększa twardość, panuje opinia że wykorzystanie naturalnych składników jest pro ekologiczne, więc można nazwać ten produkt ekologicznym.

 • Materac dla dziecka

  Dzieci mają dużo więcej energii niż dorośli, przez co często zapominamy, że potrzebują większej ilości snu. Dochodząc do odpoczynku, dobrze jest wybrać materac dziecięcy najwyższej jakości. Ekomaterace oferują całą gamę produktów sypialnianych, w różnych wariantach cenowych. 

  Materac dla dziecka 

  Uważamy, że mniejsze rozmiary nie powinny oznaczać obniżonego poziomu komfortu. Dlatego też nasze produkty są wyposażone w wyrafinowane elementy, takie jak pianki premium (Visco) i żele chłodzące, które zmniejszają nacisk i zapewniają najwyższy komfort snu, nie dostępny w tradycyjnych materacach sprężynowych. Wiele naszych wyrobów dziecięcych łączy kilka procesów technologicznych wraz z najwyższej jakości materiałami, w celu uzyskania dodatkowej stabilności. Oprócz popularnej pianki z pamięcią, oferujemy również materace wykonane z materiałów specjalne dobranych dla młodszych użytkowników, ponieważ twoje dziecko zasługuje na to, aby spać również komfortowo jak ty. 

  Pianka Visco (termo – elastyczna) czy wysoko - elastyczna? 

  Zastanawiasz się jaki materac dla dziecka wybrać? Odpowiedź jest prosta, ten który zapewni maksymalny komfort. Naszym zdaniem najpewniejszym wyborem okażą się materace wykonane z pian, aktualne możliwości technologiczne pozwalają z jednego materiału wykonać nawet kilka produktów o różnych właściwościach.  

  Rozróżniamy trzy podstawowe materiały: 

  Wysoko elastyczne - HR 

  Termo Elastyczne - Visco 

  Poliuretanowe – T 

  Jak dokładnie to działa? 

  Pianka termoelastyczna Visco zwana jest inaczej „pianką z pamięcią”, gdyż potrafi nie tylko precyzyjnie dopasować się do anatomii naszego ciała, ale też na dłuższą chwilę zapamiętuje jego kształt. Jest to możliwe dzięki temu, że materace z pianki termo - elastycznej reagują na nacisk oraz na temperaturę. Pod ich wpływem zmieniają swoje właściwości - robią się miękkie i wygodne. Charakteryzują się również brakiem sprężystości, dlatego dla zapewnienia odpowiedniego podparcia stosuje się je w połączeniu z materiałami twardszymi np. piankami o wyższej sprężystości HR.  
   

  Materace Termo-elastyczne

  mogą wykorzystać w pełni swój potencjał w zimne dni. Wraz z niską temperaturą w pomieszczeniu twardnieje, podczas gdy użytkownik się na nim położy zacznie przekazywać mu swoje ciepło, w takich właśnie warunkach materac zacznie wręcz się "roztapiać" pod ciałem, zapewniając ergonomiczną oraz wygodną pozycje do snu. 

  Materacdziecięce termoelastyczne VISCO ułatwiają odprężenie, eliminują nacisk i napięcie ciała zapewniając nam spokojny sen bez nieustannego zmieniania pozycji i obracania się. 

   

  Jedną z głównych właściwości materaców z łuski gryczanej jest to, że stanowią solidne podparcie nie zapadając się pod ciężarem ciała. Gryka jest również polecana przez lekarzy ze względu na swoje możliwości w: łagodzenia bólu szyi, barku, pleców i bioder oraz napięć mięśni głowy. 

  Materace gryczane dla dzieci 

  Nasze produkty w tej kategorii posiadają atest medyczny oraz niezbędne certyfikaty. Wszystko poddawane jest specjalnym testom jakości w trosce o klienta i jego zdrowie. 

  Znajdująca się w specjalnych, pikowanych rombach łuska gryczana posiada unikatowe właściwości zdrowotne, m. in. niweluje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Poza tym, dzięki odpowiedniej zawartości tkaniny stopuje rozwój i uniemożliwia rozmnażanie się bardzo szkodliwych mikroorganizmów, w tym: roztoczy, grzybów i bakterii. Jest to niewątpliwie ogromny plus dla alergików.  

  Wypełnienie materacy łuskami gryki pozwala użytkownikowi odciążyć układ nerwowy, przez co pożegnamy się z bólami nerwowymi czy migreną. W dodatku materac jest w 100% ergonomiczny oraz zapewnia komfort odpoczynku. W naszym sklepie znajdzie się również Poduszka gryczana.

  Mata kokosowa  

  to surowiec naturalny pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego, jest doskonałym surowcem do uzupełnienia materaca. Włókno nie wydziela żadnych toksyn, ani innych substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na skórę i drogi oddechowe. Maty zaleca się osobom podatnym na alergie, odleżyny oraz preferującym prawidłową twardość materaca. Jest odpowiednio przewiewny, nie zatrzymuje wilgoci. Dzięki swojej sprężystości nie odkształca się pod wpływem długotrwałego nacisku. 

  Wkład w naszym materacu wzbogacony jest naturalnym lateksem i niczym innym. 

  Jak wszystkie inne rodzaje materacy, materace z włókna kokosowego również mają swoje plusy i minusy. 

  Wykonane z  naturalnej łuski kokosowej, dzięki temu materace te są twarde. Większość ludzi nie lubi używać tego typu materacy z powodu ich twardości. Ale te materace faktycznie zapewniają wiele korzyści dla zdrowia. 

  Polecany dla alergików 

  W materacach nie ma nic podobnego do kurzu, który mógłby podrażniać osoby śpiące, zwłaszcza te, które są bardziej podatne na alergie spowodowane kurzem. 

  Wrażenie chłodzenia: materace z włókna kokosowego posiadają zdolność pochłaniania wilgoci i sprzyjają ciągłemu przepływowi powietrza, tworząc idealną temperaturę do snu. Większość wilgoci jest pochłaniana przez sam materac. 

   

   

 • Topper na materac

  Topper na materac

  Nakładki  przeznaczone są dla osób, które chcą zwiększyć komfort swojego snu. Nie możesz pozwolić sobie na kupno nowego materaca, ale chcesz zmienić jego właściwości? Możesz to zrobić kupując topper. Sprawdzi się wtedy, gdy np. twój materac jest za twardy. Co więcej, przedłuży on jego trwałość i uniemożliwi rozwój mikroorganizmów. Toper na materac odciążą biodra, kręgosłup i plecy. Nakładki są wskazane szczególnie dla osób zmagających się z bólami ramion, czy też bólami lędźwiowymi. 

  Plusy i minusy Toppera

  Zdecydowanym atutem jest stosunkowo tania możliwość poprawienie właściwości materaca, oraz przedłużenie jego żywotności. Mamy szereg produktów do wyboru jeżeli chodzi o materiały z których są wykonane, jest opcja wybrania nawet  najbardziej luksusowej pianki termoelastycznej Visco, dzięki której nasz materac będzie dużo miększy oraz lepiej przystosowany do ciała użytkownika. 

  Niestety, nawet najlepszy toper na materac nie pozwoli uzyskać maksymalnego komfortu, jeżeli materac będzie niskiej jakości. 

  Nakładki często używane są w wypadku zużycia powierzchni użytkowej (strefy komfortu), pozwala to na zniwelowanie niedogodności związanych z nie trzymaniem formy materaca.

  Najczęściej Toppery na materac są polecane do łóżek kontynentalnych, ze względu na wszyty materac to jedyna opcja na spersonalizowanie odczuć związanych z korzystaniem z łóżka.

  Czym jest i do czego służy Topper?

  W naszym sklepie internetowym znajdziecie szeroką ofertę materacy nawierzchniowych wykonanych wysokiej jakości piankek. Jego konstrukcja umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, co zwiększa komfort cieplny podczas snu i zapobiega zapoceniu materaca. Jednocześnie topper na materac chroni powierzchnię łóżka i materac podstawowy przed zabrudzeniem. Stosując materac nawierzchniowy jako dodatkową warstwę na materac główny, zyskujemy zwiększoną miękkość i elastyczność.

 • Pokrowiec na materac

  Pokrowiec na materac

  - to najbardziej narażona część materaca. Plamy i uszkodzenia powstałe w wyniku użytkowania wyglądają nieestetycznie. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów proponujemy najlepszej klasy pokrowce wykonane z wysokiej klasy dzianin.

  Jakie pokrowce na materace są najlepsze?

  Najlepsze jest doć subiektywnym określeniem, na pewno znajdzie się pokrowiec ,który spełni każde potrzeby, ale czego tak na prawdę oczekujemy?

  W dzisiejszych czasach mamy całą masę produktów antyalergicznych oraz prooekologicznych, u nas w sklepie łączymy to dodatkowo z wysokim komfortem, dzięki temu powstają pokrowce na ekomaterace! Pokrowce z serii cashmer pozwolą Ci spać spokojnie z 2 względów, po pierwsze skutecznie zabezpieczysz materac, a po drugie poczujesz wyjątkowy komfort leżenia na ręcznie przygotowanej dzianinie.

  Pokrowiec na materac dla alergików

  Seria Silver wykonana z materiału (44% mikro-włókna Lyocell, 32% poliamid, 21% poliester, 2% bawełna, 1% srebrna nić) pikowanego obustronnie antyalergiczną owatą 400 g/m2. 

  Ma również ponadprzeciętne możliwości odprowadzania wilgoci, oraz umożliwa materacowi swodobne oddychanie.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 258 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 258 elementów

Materace


Przeżywaj swój najlepszy sen każdej nocy!
Wszyscy śpimy inaczej i mamy odmienne preferencje, dlatego Ekomaterace Olsztyn oferują szeroki wybór materaców we wszystkich wymiarach. Niezależnie od tego, czy chodzi o materace sprężynowe, lateksowe czy piankowe - nasze materace zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu niesamowitego komfortu i wsparcia w przystępnych cenach. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zdecydować, to to, który z nich odpowiada Twojemu ciału i budżetowi, aby cieszyć się wysokiej jakości snem przez długie lata. Uzyskaj pomoc w wyborze kontaktując się z nami.

Pod Materacem znajduję się również istotny stelaż, który w dużej mierze odpowiada za prawidłowe ułożenie użytkownika do snu.

Rodzaje Materacy

Zapoznaj się z naszą ofertą materacy w której skład wchodzą materace dla każdej grupy wiekowej(oddzielnie) oraz wykonane w wielu procesach technologicznych.


Znajdą u nas Państwo m.in materace : 

- lateksowe,

- piankowe,

- elastyczne,

- sprężynowe,

- gryczane,

- kokosowe

oraz wiele innych, realizujemy również indywidualne zamówienia, zachęcamy do kontaktu.

Do wszystkich materacy oczywiście potrzebna jest również pościel oraz pokrowiec na materac, bez której nasz zdrowy sen mógłby się skomplikować. Dla ludzi którzy nie mają czasu na szukanie każdego elementu oddzielnie przygotowaliśmy kołdry i poduszki w zestawach.

Więcej