Najlepsze produkty w Olsztynie

Promocje

Materac sypialniany - termoelastyczny

Wszyscy wiemy, jak ważny jest sen, ale wysokiej jakości sen wciąż umyka tak wielu z nas. Zły sen może zaostrzyć istniejące problemy zdrowotne, takie jak otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, zaburzenia snu, choroby serca i choroby psychiczne. Oczywiście, to nie jest coś, co należy lekceważyć!

 

Jeśli cierpisz na zaburzenia, bóle lub inne problemy związane ze snem, Twój materac może być wspólnym mianownikiem.

Materac sypialniany

 Zakupy są czasochłonne i przytłaczające - skąd masz wiedzieć, który materac jest najlepszy? Pianka z pamięcią stała się bardzo częstym wyborem dla wielu poszukujących dobrego snu, zawdzięcza to swojej odciążającej miękkości i wyprofilowaniu. Pianka z pamięcią jest również znacząco ułatwia transport, ponieważ można go łatwo zrolować.

 - najnowsze i najlepsze firmy wysyłają produkt do klientów.

 

Czym jest pianka pamięciowa?

Pianka z pamięcią została pierwotnie opracowana w latach 70. przez naukowców NASA. Chociaż nigdy nie dotarła w przestrzeń kosmiczną, trafiła do innych gałęzi przemysłu i zaczęła pojawiać się w sprzęcie sportowym, meblach, samochodach i oczywiście materacach dla dzieci oraz dorosłych.

 

Pianka z pamięcią, znana również jako lepkosprężysta pianka poliuretanowa, pochodzi zazwyczaj z ropy naftowej, chociaż wiele firm zaczęło stosować pianki roślinne do redukcji lotnych związków organicznych i odgazowywania. Nieco później zajmiemy się piankami pochodzenia roślinnego.

 

Podczas gdy materace sprężynowe i bonelowe nadal stanowią duży odsetek sprzedaży, pianka z pamięcią staje się coraz bardziej widoczna - jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka wygody w sypialni.

 

Zobacz, co materace sypialniane z pianki z pamięcią mają do zaoferowania i dlaczego są  najwyższej klasy.

 

W ciągu ostatnich dwudziestu lat produkty  do sypialni z pianki z pamięcią przekształcił się z nowości w popularną, przystępną cenowo alternatywę dla wszechobecnych łóżek sprężynowych. Za tą zmianą kryje się rewolucja w zakresie komfortu i technologii(FDM – Feel Deep Matched technologia opracowana przez ekomaterace), jaką oferuje materiał.

 

Zacznijmy od krótkiej historii. Podczas wyścigu kosmicznego w latach 60-tych opracowano wiele innowacyjnych produktów i procesów, które przyniosły korzyści ludzkości.

 

Pianka Visco z pamięcią jest jedną z tych innowacji, opracowaną pierwotnie dla NASA w 1966 roku. Materiał ten miał na celu złagodzenie i odreagowanie ogromnych efektów przyciągania grawitacyjnego odczuwanych przez astronautów podczas startu i ponownego wejścia w atmosferę ziemską.

 

Po zrealizowaniu potencjalnych zastosowań w medycynie i na polu konsumenckim, pianka visco elastyczna została sprzedana przedsiębiorstwu publicznemu, które ostatecznie wprowadziło materace z pianki z pamięcią w latach 90-tych. Był to wielki przełom w przemyśle, który w ciągu prawie stulecia nie rozwinął się zbytnio.

 

W miarę jak rozpowszechniała się świadomość istnienia pianki z pamięcią i jej zastosowania w materacach, konsumenci zaczęli dostrzegać wyraźne korzyści płynące z oferowanego materiału. Rosnąca popularność i innowacyjność skłoniła wielu producentów do wejścia na rynek. Dziś stanowią 20% sprzedaży w branży (i rosną) i najwyższy wskaźnik zadowolenia właściciela.

 

Korzyści ze spania na materacu sypialnianym z pianki termoelastycznej

Jeżeli jesteś ciekawy jakie korzyści oferują pianki termo elastyczne, sprawdź listę poniżej.

 

1. Ulga w punkcie ucisku (Pressure Point Relief)

Nowoopracowana pianka visco po raz pierwszy znalazła swoje odzwierciedlenie w zastosowaniach medycznych. Pianka z pamięcią została wprowadzona w medycynie, aby amortyzować, chronić i zapewniać komfort osobom przebywającym na oddziałach intensywnej terapii szpitalnej i poduszkach siedzeń dla wózków inwalidzkich.

 

Zasadniczo, gdy osoba leży w pozycji przez długi czas, nacisk wywierany przez grawitację w dół i opór w górę w materiałach pościeli może mieć wpływ na krążenie i uszkadzać tkanki miękkie uwięzione w środku. Zmniejszające ciśnienie korzyści płynące z pianki z pamięcią zostały wykorzystane, aby zapobiec odleżynom i zminimalizować ból w miejscach wrażliwych.

 

Jest to nadal jedna z podstawowych zalet łóżek z pianką pamięci. Kiedy kładziesz się na piance z pamięcią, materiał poddaje się i dostosowuje do Twojego kształtu, zamiast zmuszać Cię do nadawania mu konturów. W przeciwieństwie do sprężyn i innych materiałów, pianka z pamięcią nie "odpycha" ani nie wywiera dodatkowego nacisku na podkład.

 

2. Regulacja oparcia/podparcia pleców i kręgosłupa

Materac do sypialni z pianki z pamięcią wspiera każdą część ciała równomiernie i indywidualnie, rozkładając ciężar ciała na całej powierzchni łóżka, dopasowuje się do krzywizn ciała, podtrzymując dolne partie pleców i umożliwiając utrzymanie kręgosłupa w pozycji neutralnej.

 

W przypadku innych materiałów, takich jak sprężyny, ciężar koncentruje się zazwyczaj na obszarach, które stykają się z materacem. Zazwyczaj to barki, biodra i pięty są najbardziej obciążone. W przypadku podkładów bocznych i tylnych często oznacza to, że powierzchnia lędźwiowa nie jest odpowiednio podparta. Najlepsze łóżka kojące ból dolnej części pleców i napięcia mięśni będą wykorzystywać niezbędne wsparcie.

 

3. Ulga i zapobieganie bólowi

Unikalna kombinacja odciążenia punktu ucisku i wsparcia znajdującego się w materacach piankowych z pamięcią tworzy scenę dla złagodzenia aktualnego bólu i zapobiegania również potencjalnemu bólowi. Większość właścicieli  zgłasza zmniejszenie bólu, szczególnie w plecach, biodrach i ramionach w recenzjach.

 

Materiał jest również ulubionym wśród ludzi w bolesnym stanie, jak zapalenie stawów i fibromialgia. Wspierając prawidłowe wyrównanie, konturując do ciała i nie umieszczając dodatkowego nacisku na obszary wrażliwe, ciała osób śpiących mogą doświadczyć optymalnego komfortu. Zmniejszony ból jest również związane z lepszym snem, oferując kolejną korzyść.

 

4. Różne pozycje mogą być dostosowane do różnych sytuacji.

Niezależnie od tego, czy lubisz spać na plecach, brzuchu czy po bokach, materac z pianki zawsze zapewni Ci 100% komfort. Pianka Visco jest przeznaczona do równomiernego formowania i kołysania każdej części ciała, co pozwala na osiedlenie się w najbardziej komfortowej pozycji bez punktów nacisku. Dostępna jest również szeroka gama opcji twardości, które można dostosować do różnych potrzeb.

 

W przypadku podkładów pleców, pianka z pamięcią wygina się do kręgosłupa, zapewniając doskonałe podparcie lędźwiowe i pozwala na relaks kręgosłupa. Najlepsze materace do podkładów bocznych to piankowe z pamięcią, ponieważ mieszczą one biodra i ramiona, a jednocześnie podtrzymują talię, aby utrzymać prawidłowy wygląd kręgosłupa

 

5. Ruch nie ma znaczenia.

Ruch może wytworzyć wiele fal w tradycyjnych materacach, co może oznaczać zaburzenia snu dla par. Może to być szczególnym problemem dla par o różnych grafikach  i dla osób posiadających delikatny sen.

 

Jedną z kluczowych zalet materaca piankowego z pamięcią jest to, że materiał absorbuje ruch i izoluje go zamiast przenosić. Kiedy jedna osoba wstanie z łóżka lub przewróci się, jej partnerka nie jest odbijana lub wstrząśnięta ze snu.

 

6. Unikanie  roztocz kurzu

Roztocza kurzu są nieuniknionym faktem w życiu. Prawie każdy dom ma je w sobie, a jednym z miejsc, w którym się rozwijają, jest sypialnia. Są one w większości nieszkodliwe, jednak roztocza kurzu są jedną z głównych przyczyn alergii wewnątrz pomieszczeń.

 

Typowy materac w sypialnii wewnętrzny może mieć od 100.000 do 10 milionów roztoczy wewnątrz niego! Puszysta wyściółka z włókna i duże otwarte przestrzenie ułatwiają osadzanie się roztoczy kurzu, gromadzenie się i zbieranie ich w tradycyjnym wyrobie.

 

Rodzaj zastosowanych materiałów i gęsta struktura pianki z pamięcią zniechęca roztocza kurzu bardziej efektywnie. Po prostu nie ma tak wielu miejsc, w których mogłyby żyć i rozwijać się. Połączenie materaca z pianki z hipoalergicznymi pokrowcami czy prześcieradłem i regularnym odkurzaniem powierzchni może pomóc kontrolować i łagodzić roztocza kurzu w Twojej sypialni.

 

7. Hipoalergiczne

Materace piankowe są idealne dla alergików. Tak jak gęsta natura odpycha roztocza kurzu, tak i inne alergeny, takie jak pleśń, nie przedostają się do środka.

 

Użyte materiały są w dużej mierze hipoalergiczne.

8. Doskonałe dopasowanie do łóżek regulowanych

Łóżka regulowane cieszą się coraz większą popularnością w ciągu ostatnich kilku lat, a wyroby piankowe  pozostają jednym z najbardziej kompatybilnych partnerów. Pianka z pamięcią łatwo się odkształca dzięki regulowanej podstawie i konturom do różnych pozycji podstawy bez uszczerbku dla jej trwałości.

 

Charakter pianki z pamięcią oznacza, że podparcie podkładów i odciążenie punktów nacisku, niezależnie od tego, czy łóżko jest ustawione pod kątem, czy płaskie. Inne rodzaje łóżek, takie jak sprężyny wewnętrzne, są mniej elastyczne, a wsparcie i komfort mogą być zagrożone w różnych pozycjach.