Najlepsze produkty w Olsztynie

Promocje

Poradnik

Zdając sobie sprawę z trudności przy wyborze materaca stworzyliśmy dla Państwa krótki poradnik ułatwiający zakup odpowiedniego materaca.

 

Średnio przesypiamy ok. 1/3 naszego życia. W trakcie snu nasz organizm wypoczywa i regeneruje się dlatego tak istotne jest to na czym śpimy. Odpowiednio dobrany materac zwiększy komfort snu istotnie wpływając na samopoczucie.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych zasad, którymi należy się kierować przy wyborze materaca:

 

1. Odpowiednia wielkość materaca

Pamiętajmy o tym, że dobrze dobrany materac ma być dłuższy od wzrostu użytkownika co najmniej o 20 cm a jego szerokość powinna wynosić nie mniej niż 90 cm na osobę.

 

2. Właściwa twardość materaca

Tu zasada jest prosta: im wyższa waga użytkownika tym twardszy materac.

Testując właściwą twardość staramy się tak dobrać materac aby leżąc w pozycji bocznej nasz kręgosłup układał się prawie w linii prostej, wtedy bowiem nasze ciało ma najwięcej punktów podparcia.

Śpiąc na boku zwiększamy nacisk na barki i biodra co w połączeniu ze zbyt twardym materacem może spowodować niedokrwienie nóg i ramion.

 

Częstym problemem jest materac dla par o znacznej różnicy w wadze, gdzie mimo starań wybrany materac jest dla jednej z osób zbyt twardy dla drugiej natomiast za miękki. Dla takich osób polecamy materace o osobnych strefach twardości.

 

3. Wiek osoby, dla której jest przeznaczony materac

Niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy powinniśmy właściwie wypoczywać w trakcie snu.

Dzieci powinny sypiać na materacach średniej twardości, dorośli na twardszych a osoby starsze na bardziej miękkich i elastycznych.

 

Zapraszam do sprawdzenia Materace Warszawa